Fórum

PortalHomeCalendarGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Harry Potter

Go down 
SzerzőÜzenet
lillaclub
Admin

TémanyitásTárgy: Harry Potter   Kedd Okt. 01, 2013 5:31 am

Ismertető
A Harry Potter hét kötetből álló, fantasy műfajú regénysorozat. Szerzője J. K. Rowling. A sorozat főhőse egy kamasz varázsló, Harry Potter, és az ő barátai, Ron Weasley és Hermione Granger, akik a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola tanulói. A történet arról szól, miként próbálja meg Harry legyőzni a gonosz varázslót, Voldemort Nagyurat, aki megölte Harry szüleit és megpróbálja meghódítani a varázslóvilágot, s leigázni a varázstalan embereket, a muglikat. A könyv-sorozatból számos film, videojáték és más termék is készült.

A sorozat első kötete 1997-ben jelent meg Harry Potter és a bölcsek köve címen, ami után óriási világsiker lett a többi kötet is.[1] Az utolsó könyvet 2007 júniusában adták ki, azóta több mint 400 millió példányt adtak el a sorozatból, összesen 67 nyelven.[2][3] Az utolsó négy kötet egymás után állította fel a „leggyorsabban eladott könyvek” rekordját a történelemben.

A könyvek angol nyelvű változatait az Egyesült Királyságban a Bloomsbury, az Egyesült Államokban a Scholastic, Ausztráliában az Allen & Unwin, Kanadában pedig a Raincoast kiadó adta ki. A sorozatot a Warner Bros. filmesítette meg, a hetedik könyvet két filmre bontották, hat hónapnyi eltéréssel a megjelenésük között. A Harry Potter-sorozathoz kapcsolódóan rengeteg terméket készítettek, így összesen 15 milliárd fontnyi értéke van a Harry Potter márkanévnek.

Filmek:
   Harry Potter és a bölcsek köve (film)
   Harry Potter és a Titkok Kamrája (film)
   Harry Potter és az azkabani fogoly (film)
   Harry Potter és a Tűz Serlege (film)
   Harry Potter és a Főnix Rendje (film)
   Harry Potter és a Félvér Herceg (film)

Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
komakun

TémanyitásTárgy: Re: Harry Potter   Kedd Okt. 01, 2013 11:15 pm

Harry Potter forever.

Kevdencem Bellatrix és Ron.
lillaclub
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Harry Potter   Kedd Okt. 01, 2013 11:20 pm

Kedvenc karaktereim:
Bellatrix

Olyan édi kis pszichopata. ^^

Piton professzor.

Nem tudom megmondani mi fogott meg benne. Talán az önfeláldozása és ahogy bánik a kölykökkel. *fejet a könyvbe*
komakun

TémanyitásTárgy: Re: Harry Potter   Kedd Okt. 01, 2013 11:23 pm

Nekem Piton nem annyira kedvenc. Talán azért mert olyan kis kétszínű végig. Sose tudni mi van vele. Én szeretem ha tudjuk ki a rossz és ki ajó. De mondjuk akkor elveszett volna körüle a misztikum tehát mit is panaszkodok én itt?
lillaclub
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Harry Potter   Kedd Okt. 01, 2013 11:36 pm

De legalább Bellatrix-ban egyetértünk. Smile

Ezekre leltem:

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Harry Potter